top of page

Hamilelikte Hemoroid (Basur) ve Anal Fissür


Gebelikte Hemoroid Nedir?

Gebelik sürecinde gelişen veya artan hemoroidal hastalıktır, anal bölgede şişlik, ağrı ve kanama ile kendisini belli eder.

Gebelikte Hemoroid Neden Olur?

Gebelikte hemoroidal hastalığın gelişmesi için bir etkendir. Hormonal değişiklikler nedeniyle kabızlığın artması, gebelik haftasının artması ile karın içi basıncın artması, venöz dönüşün yavaşlaması sebebiyle hemoroidal hastalıklar gebelerde sık sık görülür.


Hamilelikte Hemoroid İçin Ne Yapmalı?


Gebelik haftası farketmeksizin tamamen bitkisel olan, anneye ve bebeğe hiçbir yan etkisi ve zararı olmayan Makat'tan Sprey şeklinde kullanılan HemoroThol Anal Sprey Kullanılabilir. Bebek açısından Kimyasal ilaç kullanımı sakıncalı olduğu için genelde anneler Kadın Doğum Uzmanlarının da önerdiği HemoroThol Anal Sprey kullanır ve buna ek olarak sıcak su banyosu ve yine bitkisel takviyeler ile kabızlığın önlenmesi gibi tedaviler izlemektedir. Gebelik haftasının doğuma yaklaştığı süreçte Hemoroid artacak ve Hemoroide ek olarak Anal Fissür'e (Makat Çatlağı) sebep olacaktır. Hızlı ve etkili bir tedavi hastalığın ilerlememesi, önlenmesi ve sonuç alınması için çok büyük önem arz etmektdir.

Hamilelikte Tedavi ve Ağrıyı Önleme Yöntemleri

HemoroThol® Anal Sprey içerisindeki Papatya Özü ve Kantaron yağı sayesinde Ağrı ve Acıyı kullanıldığı ilk andan itibaren kesecektir buna ek veya geçici bir alternatif olarak Hemoroid ve Anal Fissür'ün sebep oldukları son derece dayanılmaz ağrıları sıcak suya oturma uygulaması ile ağrının hızlı şekilde giderilmesinde anlık bir çözüm uygulayabilirsiniz. Dışarı sarkan hemoroid memelerini HemoroThol® Anal Sprey kullandıktan yaklaşık 30 dakika sonra içeri doğru yerleştirilmesi ve bir süre sıcak su üzerinde istirahat edilmesi ağrının giderilmesinde önemli ölçüde faydalı olacaktır.

Gebelikte Hemoroid Ameliyatı Olunur Mu?

Gebelikte hemoroid ameliyatı, anne ve bebek için ciddi sorunlara yol açacağı için tercih edilmemektedir.

Hamilelikte Basur Normal Doğuma Engel mi?

Hemoroid (Basur) ve Anal Fissür normal doğuma engel teşkil etmez, doğum öncesinde HemoroThol kullanmak Hemoroidi geriletecek, tedavi edecek ve doğumu kolaylaştıracaktır. Doğum sonrası ise kısa bir süre HemoroThol kullanmak ise Hemoroidi tamamen yok edecektir.

Hamilelikte Basur Kanaması Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hemoroid kanamasının şiddeti ve kan değerlerini ne kadar düşürdüğüne bağlı olarak bebeği etkileyebilir. Bu nedenle hemoroid veya anal fissür şikayetleri olan kadınların doğum öncesi HemoroThol Anal Sprey kullanarak bu sorunlarının tedavisini yapması çok önemlidir. Bu yaklaşım doğum sürecinin sorunsuz geçmesine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.


Gebelikte Sıcak Suya Oturma Banyosu Zararlımı ?


Gebelikte veya Doğum sonrasında Hemoroid (Basur) ve Anal Fissür için

Sıcak su oturma banyosu ortalama

30 Dakika kullanılmalıdır.

Daha fazla kullanılması hastalığın ilerlemesine veya bölgede iltihap, apse yapmasına sebep olacaktır.
Kadın Doğum Uzmanından Tavsiye:

Hemoroid ve Anal Fissür hamile hanımların 4 de 3 ünde sık sık karşılaştığımız bir durumdur ve bebeğe herhangi bir şekilde zarar vermez. Lakin tedavisinde veya önlenmesinde sadece bitkisel ve kimyasal içermeyen ilaçların kullanılmasını bebeğin sağlığı için şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu durumda ise karşımıza HemoroThol Anal Sprey çıkıyor. Yerli olarak ülkemizde ve tamamen bitki özleri ve bitki yağlarından üretilen HemoroThol, hamilelik veya doğum sonrasında rahatlıkla kullanılabilir. Hamilelik süresinde Hemoroidi bitirmek ne yazıkki mümkün değildir, lakin hasta rahatlatılarak yaşam kalitesi yükseltilir, kanama ve ağrıdan kurtarılabilir ve Hastalığın İlerlemesi Önlenebilir. Bunu ise bir tek Bitkisel ilaç olan HemoroThol ile başarabilirsiniz. Doğum yaptıktan sonra baskı azalacağı için yaklaşık 5-7 gün arasında HemoroThol kullanmanız sizi kısa sürede iyileştirecektir. Doğumun devam ettiği esnada size Hemoroidi tedavi edeceğini iddia eden hiçbir ilaç veya kişiye itibar etmeyiniz çünkü bu mümkün değildir. Önlenmesi ve yavaşlatılması mümkün olmakla birlikte doğumdan önce Hemoroidin tamamen kaybolması Tıbben ve Fiziken mümkün değildir.

44 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page